Co lubią nasze zęby – Część druga!

Tak jak wczoraj zapowiedziałam dziś zajmiemy się tym co LUBIĄ nasze zęby!

1) JABŁKA

Owoce to dużo witaminy C oraz składników mineralnych. Jednak również zawierają sporo cukru (co niestety negatywnie oddziałuje na nasz uśmiech) np. winogrona czy czereśnie. Również cytrusy, które zawierają wiele kwasów niszczą nasze szkliwo i wywołują nadwrażliwość zębów. Najbardziej bezpiecznym owocem zatem jest JABŁKO. Są to owoce nie za słodkie i nie za kwaśne oraz zawierają wiele „dobrych” składników. Co najważniejsze w sposób naturalny oczyszczają naszą jamę ustną. Jak to się dzieję? Jedząc jabłko, powodujemy, że zwiększa nam się wydzielanie śliny, która wypłukuje resztki jedzenia z przestrzeni między zębowych.

Pamiętajmy jednak, żeby nie żywić się tylko jabłkami. Nasz organizm potrzebuje również innych owoców. Dlatego ważne jest to, żeby po każdym posiłku myć zęby!

jablko

2) JOGURT!

Produkty mleczne zawierają dużo wapnia. Gdy nasz organizm ma za mało wapnia to czerpie go z kości i zębów, co je osłabia. Zatem jedzmy jogurty naturalne bez dodatku cukru! Dodatkowo zawarte w nich bakterie kwasu mlekowego korzystnie wpływają na florę przewodu pokarmowego.

z9509161Q,Jogurt-przyspiesza-metabolizm

 

3) RYBY!

Zawierają wapń, fosfor i witaminę D. To od tych składników zależy kondycja naszych zębów. Również w rybach znajdują się kwasu omega-3, które wspomagają przyswajanie wapnia. Bardzo zdrowe jest jedzenie sardynek i szprotek razem z ościami, bo to w nich znajduje się najwięcej wapnia!

 

swieze_ryby

 

4) KALAREPA, MARCHEW, RZODKIEWKA!

Jedzenie tych warzyw na surowo, powoduje, że usuwa nam się osad. Gryzienie twardych warzyw np. marchewki jest dla dziąseł masażem. Poza tym warzywa te dostarczają wiele cennych minerałów, a nie cukru!

 

pobrane

  3 comments for “Co lubią nasze zęby – Część druga!

 1. 4 października 2014 o 13:01

  Jabłek nie lubię, niestety, chyba że w maseczce ;)

 2. 4 października 2014 o 13:30

  Niestety ja jabek jem bardzo mało ;/ ale za to jogurty i ryby lubię :)

  • iga587
   4 października 2014 o 14:43

   Polecam jabłka są bardzo zdrowe :) A jogurt naturalny z dodatkiem świeżych owoców jeszcze lepszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *