Jak dbać o paznokcie?

Często dla kobiet paznokcie są wizytówką. Dlatego dziś powiemy sobie jak powinien wyglądać prawidłowy zabieg pielęgnacyjny dla paznokci tak aby nie rozdwajały nam się paznokcie oraz aby nie powstawały poprzeczne bruzdy.

 

Na początek powinniśmy usunąć stary lakier, który jeszcze pokrywa płytkę naszego paznokcia. Najlepiej używajmy zmywaczy bez acetonu. Lepsze dla paznokci są zmywacze z odżywczymi olejkami.

Następnie powinniśmy skrócić płytkę paznokcia pilnikiem papierowym lub szklanym. Ja od paru lat używam pilnika szklanego i nie mam już problemu z rozdwajaniem się końcówek. Ja swój pilnik kupiłam ileś lat temu na targach, jednak w tym roku widziałam taki sam na Jarmarku św. Dominika w Gdańsku. Nie powinniśmy stosować pilników metalowych – niestety niszczą one brzeg płytki.

Piłować paznokcie powinniśmy w jednym kierunku. Krótkimi ruchami od boków ku środkowi. Jeżeli piłujemy na odwrót to mogą powstawać mikro pęknięcia, które powodują rozwarstwianie się płytki.

Kolejnym krokiem jest zmiękczenie skórek. Najlepiej jest przygotować ciepłą wodę z odrobiną mydła – pomoczyć chwilę palce. Następnie osuszamy je ręcznikiem, smarujemy specjalnym żelem zmiękczającym skórki i odsuwamy je drewnianym patyczkiem. Nadmiar skórek można wyciąć cążkami.

Następnie może nałożyć na paznokcie Twoją ulubioną odżywkę z minerałami i witaminami. Możemy również nałożyć lakier kolorowy. Pamiętajmy jednak, że przed kolorowym lakierem powinniśmy pomalować paznokcie odżywką lub lakierem bezbarwnym. Dzięki niemu chronimy nasze paznokcie prze przebarwieniami.

I na koniec powinniśmy wmasować w skórę wokół paznokcia odżywczy olejek, a na skórę dłoni nawilżający krem.

 

Dzięki temu nasze paznokcie będą wyglądały zadbanie i ładnie. Nie będziemy musiały się ich wstydzić a podanie ręki nie będzie dla nas krępujące.

 

Jakich Wy używacie pilników, odżywek czy lakierów? Podzielcie się ze mną Waszymi opiniami! Do usłyszenia!

 

Źródło: http://www.edyta.net.pl/kosmetyka-t6/dlonie-t35

Źródło: http://www.edyta.net.pl/kosmetyka-t6/dlonie-t35

  2 comments for “Jak dbać o paznokcie?

 1. 20 sierpnia 2014 o 17:22

  Ja niestety używam metalowego pilnika. Choć od dłuższego czasu noszę się z zamiarem kupienia sobie szklanego, ale zawsze coś… Obecnie odżywki nie posiadam. Pod kolorowy lakier nakładam po prostu zwykły, bezbarwny lakier. Stosuję też od czasu do czasu peeling do rąk, który dostałam w prezencie od przyjaciółki. Po skończonym malowaniu pokrywam paznokcie specyfikiem z Eveline, który się nazywa wysuszacz, utwardzacz i nabłyszczacz. A jeśli chodzi o zmywacz do paznokci, to oczywiście bezacetonowy, najlepszy wg mnie z Rossmanna.

  • iga587
   20 sierpnia 2014 o 21:08

   Super ! Cieszę się że podzieliłaś się sowim sposobem na pielęgnację paznokci :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *