Jak zmywać lakier hybrydowy?

Wiele razy pisałam Wam, że stosuje od pewnego czasu lakiery hybrydowe. Bardzo lubię tego typu manicure – przede wszystkim jest on trwały!
Manicure hybrydowy – po usunięciu skórek, nadaniu kształtu paznokciom, oraz zmatowieniu płytki paznokcia nanosi się na nie kolejno warstwy lakieru. Na początek baza, następnie nasz ulubiony kolor (tutaj nakładamy w zależności od koloru 2 lub 3 warstwy) i na koniec top. Poszczególne warstwy utrwalamy w lampie UV. Lakier utrzymuje się w idealnym stanie przez 2 tygodnie.

 

Dziś skupimy się jednak nie na nakładaniu lakierów hybrydowych tylko na ich ściąganiu.
Na zdjęciu niżej pokażę Wam pazurki jednej z klientek. Lakier utrzymał się w takim stanie przez dwa tygodnie.

20140821_143436

 

Co robimy zatem żeby pozbyć się tego lakieru?
Przede wszystkim powinniśmy mieć przygotowany aceton kosmetyczny (ja mam firmy Cosmetics Zone 19.99 zł), waciki bezpyłowe (lub zwykłe), folię aluminiową (pocięto ma kawałki w kształcie kwadratu lub prostokąta), radełko lub kopytko do ściągania resztek lakieru oraz polerkę. 

Aceton

Aceton

 

Na początku moczymy wacik acetonem tak, żeby cały był nawilżony i przykładamy go do płytki paznokcia. Przygotowanym kawałkiem foli owijamy palec razem z wacikiem. Wygląda to mniej więcej tak:

 

Zmywanie lakieru hybrydowego.

Zmywanie lakieru hybrydowego.

 

Takie czapeczki na paznokcie trzymamy przez 7-10 min. Po tym czasie zdejmujemy je i mamy taki efekt:

Lakier hybrydowy po zmyciu acetonem.

Lakier hybrydowy po zmyciu acetonem.

 

Resztki lakieru jakie pozostały na paznokciu usuwamy radełkiem lub kopytkiem. Następnie zmatowijmy płytkę paznokcia usuwając resztki bazy i przemywamy cleanarem. I tak oto możemy rozpocząć nakładanie nowego kolorku!

Efekt końcowy wyszedł tak:

French hybrydowy

French hybrydowy

 

I to by było na tyle dziś! Czy Wy również używacie lakierów hybrydowych? Komentujcie!

  6 comments for “Jak zmywać lakier hybrydowy?

 1. 22 sierpnia 2014 o 18:52

  Muszę od siostry podebrać lampę ;D Też sobie zrobię taki manicure, bo u mnie lakier to się trzyma max 3 dni z bazą i nie wiem co jest grane :/

 2. 23 sierpnia 2014 o 19:02
 3. 24 sierpnia 2014 o 13:26

  moja kuzynka właśnie ostatnio mi mówiła,że sama zaczęła sobie robić hybrydy, kupiła lampę, specjalne lakiery i pytałam o zmywanie. Dokładnie tak to opisała,ale jakoś sobie tego nie wyobrażałam, także dzięki za zdjęcia:)a jak paznokcie? rzeczywiście mocno się niszczą?

  • iga587
   25 sierpnia 2014 o 21:00

   Na początku każdego malowania nakłada się bazę. Dzięki niej paznokieć jest chroniony ale również utwardzony. Oczywiście paznokcie się niszczą ale w małym stopniu. Znam osoby które dzięki hybrydom pozbyły się rozdwajanych paznokci, gdyż lakiery te utwardzają płytkę paznokcia. Na pewno należy spróbować tej metody, żeby się przekonać. Każde paznokcie inaczej tolerują tego rodzaju malowanie. Ale raczej większość moich klientek jest bardzo zadowolona z efektów :)

   • 25 sierpnia 2014 o 21:23

    muszę spróbować,bo podoba mi się, że te paznokcie wyglądają ładnie,ale też naturalnie

    • iga587
     25 sierpnia 2014 o 21:38

     Wyglądają jakby się je pomalowało zwykłym lakierem. A do tego pięknie się błyszczą !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *