Przesilenie wiosenne…

 

Czas oczekiwania na wiosnę dla niektórych z nas jest bardzo pobudzający do działania natomiast dla niektórych niestety jest bardzo męczący. Coraz częściej się mówi o PRZESILENIU WIOSENNYM. I my dziś skupimy się na tym temacie!

 

W dzisiejszych czasach bardzo trudno wygospodarować sobie czas tylko dla siebie po to, żeby się zrelaksować. Pogoń za pracą, pieniędzmi, lepszym życiem często obniża nam nastrój. W okresie zimowo-wiosennym nazywamy to przesileniem wiosennym. Objawia się ten stan spadkiem energii, sennością, trudnościami w radzeniu sobie ze stresem. Zatem co zrobić aby temu przeciwdziałać lub poprawić nastrój. Zaproponuje Wam kilka prostych sposobów!

 

1) Coś dla ciała i zmysłów! 

Wygospodaruj w swoim czasie godzinkę lub dwie tylko dla siebie. Zamknij się w łazience i wszystkie problemy zostaw za drzwiami. Zapal świeczki w łazience, włącz Twoją ulubioną muzykę. Bardzo starannie dobierz kosmetyki. Ważny jest zapach, który działa na psychikę i emocje. Zapachy owocowe pobudzają zaś zapachy kwiatowe uspokajają i rozluźniają.

 

2) Relaks + przyjemność!

Zanim zanurzysz się w wodzie najpierw oczyść ciało peelingiem. Przede wszystkim pobudza to naszą skórę, wspomaga wchłanianie niektórych składników zawartych w kosmetykach. Masuj skórę starannie, pomału i okrężnymi ruchami. Następnie zanurz się w kąpieli. Woda powinna mieć temperaturę ok. 38 st, co powoduje, że skóra się odpręża i relaksuje. Dodatkowo wrzuć coś ciekawego do tej wody np. płatki kwiatów, sól, olejek.

Podczas kąpieli można również nałożyć maseczkę na twarz. Podczas ciepła, które uwalnia się od wody nasze pory rozszerzają się co powoduje lepsze wchłanianie kosmetyków. Wybierz taką maskę, która będzie odpowiednia dla Twojego typu skóry. Rozprowadź nie tylko maskę po twarzy ale również na dekolt i szyję.

Po kąpieli najlepiej również rozprowadzić krem lub balsam do ciała i pozostawić go do wchłonięcia. Na koniec również możesz skropić swoją skórę ulubionymi perfumami. Zaaplikuj je na przegubach dłoni, za uszami czyli tam gdzie pulsuje krew.

 

 

images

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *