Zadbajmy i o nie! – OCZY

Oko to narząd, który jest bardzo ważny wręcz najważniejszy. Dzięki niemu możemy widzieć i obserwować świat. Dlatego dbajmy o nie! Sztuczne światło, przegrzane i suche powietrze to czynniki, które sprawiają, że nasze oczy są zmęczone i łzawią.

JAK DBAĆ O OCZY! 

1. Dieta! 

Wzbogać swoją dietę o witaminy A, C i E, cynk, luteinę i zeaksantynę. Te związki znajdują się przede wszystkim w zielonych (np. ogórki) i pomarańczowych (np. marchewka) warzywach, owocach, roślinach strączkowych, produktach zbożowych i rybach!

 

2. Praca przy komputerze!

Dziś praca bez komputera raczej nie wchodzi w grę. Dlatego sprawdź czy Twój monitor znajduje się w odległości 50 cm od oczu i czy jest odchylony ku górze. Dla osób praworęcznych ważne jest żeby monitor stał z boku po lewej stronie, a dla leworęcznych po stronie prawej.

 

3. Nawilżaj gałkę oczną! 

Klimatyzacja powoduje, że nasze oczy szybciej stają się suche. Dlatego ważne jest to, żeby w naszej kosmetyczce znalazły się krople, które stosujesz co 2-3 godziny. Powinno się również nawilżać i odświeżać powietrze poprzez otwieranie okna.

 

4. Rób przerwy w pracy! 

W czasie pracy przez monitorem mrugasz o wiele rzadziej niż normalnie. Róbmy zatem sobie krótkie przerwy w pracy. Popatrzmy sobie w dal np. prze okno. Taka przerwa powinna nastąpić po godzinnym wpatrywaniu się w monitor.

 

  2 comments for “Zadbajmy i o nie! – OCZY

  1. 26 września 2014 o 17:59

    To wszystko jest bardzo mądre i warto się zastosować :) Jednak przerwy w pracy to nierealne ;)

  2. 26 września 2014 o 21:16

    no zapominamy dbać o oczy, a najwięcej je nadwyrężamy..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *