Zadbajmy o nasze włosy!

Każdy z nas chciałby mieć zdrowe i mocne włosy. Dlatego dziś skupimy się na ich pielęgnacji.

Jak myć włosy?

To pytanie niby łatwe i każdy pewnie zna odpowiedź. Ale nie zawsze ta odpowiedź jest prawidłowa. Zatem jak według specjalistów powinno się to odbywać?

Na pewno MITEM jest to, że zbyt częste mycie włosów szkodzi im. Osoby, którym włosy przetłuszczają się szybko powinny myć włosy wtedy kiedy odczuwają dyskomfort. Nagromadzone sebum, środki do stylizacji czy zanieczyszczenia utrudniają naszej skórze głowy oddychanie.

Przed każdym myciem włosów powinniśmy je najpierw dobrze rozczesać. Szamponu ożywajmy również niewiele. Nalewamy go na dłoń i potem w oby dłoniach go rozsmarowujemy i nakładamy na zmoczone letnią wodą włosy. Przy myciu, które powinno trwać ok. 2-3 min. powinniśmy wykonywać masaż głowy. Poprawia on ukrwienie, oczyszcza włosy i skórę głowy. Na końcu spłukujemy dokładnie włosy. Jeżeli szampon przy pierwszym myciu nie chciał się pienić to powtarzamy czynność tak aby dobrze umyć włosy.

Kiedy skończymy mycie włosów warto je najpierw osuszyć ręcznikiem. Następnie zawsze warto nałożyć odżywkę na nie. Dzięki temu do naszych włosów dostaną się ważne substancje, kosmetyk wygładzi je oraz ułatwi rozczesywanie. Zacznijmy od nakładania odżywki na końcach włosów i grzebieniem rozprowadź po reszcie. Nigdy nie nakładaj odżywki u nasady włosów. Następnie postępuj z zaleceniami producenta kosmetyku, który używasz.

Raz lub dwa razy w tygodniu nałóż na włosy maskę - ma ona więcej substancji niż zwykła odżywka. Nakładamy ją na świeżo umyte włosy. Następnie postępuj zgodnie z zaleceniami producenta maski. Po rozprowadzeniu maski możesz owinąć głowę folią i ręcznikiem co spowoduje, że łuski się otworzą i włosy wchłoną więcej substancji. Można to też robić w czasie kąpieli w gorącym pomieszczeniu. Po spłukaniu maski po odpowiednim czasie nie używamy już szamponu!

 

Czy Wasze mycie włosów właśnie tak wygląda? Jakich kosmetyków używacie? Komentujcie!

  2 comments for “Zadbajmy o nasze włosy!

 1. 31 sierpnia 2014 o 16:32

  Fajne rady, jednak uważam, że przy częstym myciu włosów należy zwrócić szczególną uwagę na skład szamponu ;)

  • iga587
   31 sierpnia 2014 o 20:49

   Oczywiście trzeba szukać takich szamponów, które będą miały najlepiej wyciągi z roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *